چگونه کاشی حمام را درخشان کنیم ؟

4 روش برای شستشوی و درخشان کردن کاشی حمام

توضیح اولیه :

سلام دوستان ، محمدحسین غلامی هستم طراح و توسعه دهنده وب سایت میهن ساب ، امروز یعنی جمعه – 7 تیر 1398 « 1398/04/07 » یک آموزش خاص و پر کاربرد در زمینه تمیزکاری داریم ، 4 روش برای شستشوی کاشی های حمام و سرویس بهداشتی، ترفندی خیلی جالب برای درخشان کردن و از بین بردن لکه کاشی سرویس بهداشتی و حمام :

تمیز کردن کاشی های حمام بخش مهمی از تعمیر و نگهداری خانه است. برای تمیز کردن پایه، می توانید از موادی که احتمالا در اطراف خانه دارید مانند آب لیمو، نوشابه و مواد تمیز کننده همه منظوره استفاده کنید. برای تمیز کردن کاشی های حمام عمیق تر از خمیر، از بخار پاک کننده یا یک عامل تمیز کننده شیمیایی مانند سفید کننده یا آمونیاک استفاده کنید. فراموش نکنید که تمیز کردن حفره بین کاشی ها نیز وجود دارد..

بیشتر بخوانید : کفسابی با 10 درصد تخفیف 

بخش بندی این مطلب

 1. انجام شستشو و پاکسازی پایه
 2. با استفاده از تمیزکننده های کاشی سنگین
 3. با استفاده از بخارشو و جاروبرقی
 4. نمایش 1 بیشتر …
 5. خلاصه مقاله
 6. یک سوال بپرس
 7. مقالات مرتبط
 8. منابع
روش 1

شستشوی کاشی با مواد طبیعی

1 برای تمیز کردن کاشی از سرکه استفاده کنید ، مخلوط آب و سرکه در مقادیر مساوی باعث به وجود آمدن پاک کننده فوقالعاده قوی که فقط لکه هارو نابود میکند میشود، در نظر داشته باشید که این مخلوط طبیعی به هیچ عنوان به سنگ شما آسیب نمی رساند. به عنوان مثال : مخلوط 5 قاشق غذاخوری با 5 قاشق غذا خوری آب یک مخلوط متعادل برای ایجاد پاک کننده طبیعی است . خلاصه تعادل رو در نظر داشته باشید تا مخلوط به بهترین شکل ممکن عمل کند ، روی یک پارچه نخی مقداری از مخلوط تهیه شده از اب سرکه بریزید و کاشی را به صورت عمودی و افقی پاک سازی کنید و بعد میتوانید با یک دستمال به طور کامل خشک کنید .

کریس ویلت، صاحب Alpine Maids می گوید: “سرکه یک پاک کننده عالی است، زیرا داری مولکول هیدروفوب است که با مخلوط با آب مولوکول هیدروفیل هم به جود می آورد ، و لکه و سیاهی را زیر و رو میکند ، که یک کابوس وحشتناک برای آلودگی هاست …

آب لیمو را به کاشی بمالید. آب لیمو کمی اسیدی است ، بنابراین به عنوان عاملی تمیز کننده برای کاشی گزینه خوبی است . یک بطری اسپری را با آب لیمو پر کنید و اسپری آب را به طور مستقیم بر روی کاشی بپوشانید، سپس آنرا با اسفنج مرطوب پاک کنید.

 • به همین ترتیب، اسفنج را با کمی آب لیمو مخلوط کنید، سپس از آن برای پاک کردن کاشی استفاده کنید. کاشی را با اسفنج یا پارچه ای که آب گرم از آن چکه کند پاک کنید.
 • و اگر میخواهید بهترین نتیجه را بگیرید ، مقداری نوشابه هم با آبلیمو مخلوط کنید ،ودر شیشه اسپری بریزد و بعد بر روی کاشی بپاشید و بعد با اسفنج شروع به پاک کردن آن کنید.

میتوانید کاشی حمام را بایک محصول پاک کننده اسپری کنید، انواع مختلفی از این محصولات تمیز کننده در انواع فروشگاه ها و یا حتی منزل شما موجود است ، که یک پاک کننده خوب برای حمام شما است. خیلی ساده پس از اسپری کردن پاک کننده بر سطح کاشی با یک اسفنج شروع به پاکسازی سطح کنید و بعد آن را شستشو دهید ، و با یک پارچه خشک کنید.

 • قبل از اینکه بتوانید از آنها استفاده کنید، ممکن است نیاز به مخلوط آن با آب داشته باشید.
 • قبل از اینکه شروع کنید، بهتر است که درب و پنجره های حمام خود را ببندید و چند دقیقه آب داغ را باز نگهدارید . آب داغ بخاری را در حمام ایجاد میکند که این بخار باعث نرم شدن سطح چرب کاشی دارد و به راحتی قابل پاک شدن میشود.
روش 2

با استفاده از تمیزکننده های کاشی سنگین

با مخلوط ½ فنجان ( 90 گرم ) نوشابه و مواد پاک کننده ، اکسیری فوق العاده برای پاک کردن لکه ها به وجود می آید ، یک قاشق چای خوری صابون مایع ¼ فنجان (63 میلی لیتر ) پراکسید هیدروژن ( نوشابه ) ، مخلوط را روی کاشی اسپری کنید و با بمالید . 10 دقیقع صبر کنید ، سپس کاشی ها را بایک اسفنج مربوط یا یک پارچه تمیز پاک کنید.

مخلوط آب و سفید کننده برای تمیز کردن کاشی. ترکیبی از سفید کننده و آب در نسبت 1: 3 یک راه حل تمیز کردن کاشی موثر خواهد بود. به عنوان مثال، شما ممکن است 5 قاشق غذا خوری سفید را با 15 قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید. یک بطری اسپری را با این محلول پر کنید و آن را بر روی کاشی حمام که تمیز می کنید اسپری کنید. کاشی ها را تمیز کنید با پارچه ای که با آب گرم مرطوب است پاک کنید.

 • سفید کننده گازهای مضر را به وجود می آورد ،  قبل از شروع برای جلوگیری از ایجاد جوش ، درب ها و پنجره ها را باز کنید.
 • سفید کننده همچنین می تواند پوست را تحریک کند، بنابراین هنگام تمیز کردن کاشی های حمام از دستکش های پلاستیکی استفاده کنید.

استفاده از آمونیاک. ترکیب آمونیاک و آب را در نسبت 1: 2 ترکیب کنید. به عنوان مثال، شما می توانید 10 قاشق غذا خوری آب را با پنج قاشق غذا خوری آمونیاک مخلوط کنید. یک بطری اسپری را با مخلوط پر کنید و آن را به کاشی حمام که میخواهید تمیز کنید، اعمال کنید. بگذارید آن را در حدود 60 دقیقه در کاشی حمام بنشینید، سپس آن را با پارچه پاک و مرطوب پاک کنید.

 • آمونیاک، مانند سفید کننده، گازهای مضر را فراخانه می کند. درب و پنجره حمام را باز بزارید تا هوا تهویه  شود .
 • علاوه بر این، آمونیاک می تواند پوست را تحریک کند، بنابراین هنگام تمیز کردن کاشی های حمام با آن، دستکش محافط لاستیکی استفاده کنید.

بخارشو-جاروبرقی-شستشویکاشی حمام

از بخارشو  استفاده کنید.  بخارشو یک ماشین تمیز کننده است که از بخار برای تمیز کردن کاشی های کف و دیگر سطوح مسطح استفاده می کند. به طور کلی پاک کننده های بخار به همان شیوه ای که جارو برقی کار می کنند کار می کنند – به راحتی دستگاه را روشن کنید و آن را در امتداد سطح کاشی حمام خود فشار دهید.

 • شما احتمالا باید قبل از استفاده از بخار پاک کننده آب را پر کنید.
 • پیش از استفاده از بخارشو ، دستورالعمل های تولید کننده را دنبال کنید.
روش 3

استفاده از پاک کننده های غلیظ

نوشابه ، جوش شیرین  و آب را به مقدار مساوی دریک ظرف مخلوط کنید . به عنوان مثال، شما ممکن است سه قاشق غذاخوری آب و سه قاشق غذا خوری پودر را مخلوط کنید. و بر روی یک فرچه آغشته کنید و برروی سطح بکشید ، وقتی سطح به طور کامل پاک شد ، آن را با آب ولرم شستشو و با یک دستمال خشک کنید.

یک ماده تمیز کننده نمک و سرکه را درست کنید. یک فنجان (237 میلی لیتر) سرکه سفید سفری، یک فنجان (273 گرم) نمک، دو قاشق غذاخوری صابون ظرف مایع و یک فنجان (237 میلی لیتر) آب گرم را حل کنید . در این مخلوط اسفنجی را بشویید و با آن روی سطح بمالید . ده دقیقه صبر کنید، سپس با یک اسفنج تمیز، سطح مرطوب را تمیز کنید.

یک اسفنج را به مایغ ظرفشویی آغشته کنید ، و بعد بر روی سطح کاشی بمالید ، چند دقیقه صبر کنید تا مواد اثر خود را بگذارد و بعد آن را شستشو دهید ، و بایک اسفنج و یا دستمال آن را خشک کنید .

روش 4

تصویت استراتژی های جدید برای پاکسازی

برای پاک کردن کاشی های گوشه از یک توپ پنبه استفاده کنید. کاشی های گوشه ای با اسفنج یا برس معمولی می تواند دشوار باشد. در عوض، توپ پنبه را در تمیزکننده کاشی از انتخاب خود خیس کنید و آن را به گوشه ای که میخواهید تمیز کنید فشار دهید. چند دقیقه صبر کنید و توپ پنبه را بردارید. برای پاک کردن لکه های اضافی، گوشه را با یک دستمال مرطوب پاک کنید.

 • همچنین میتوانید از یک مسواک قدیمی استفاده کنید تا سطح گوشه را پاک کنید.

سالیانه یک بار یک تکه موم را به سطح کاشی بمالید . پس از تمیز کردن کاشی حمام، مقداری واکس  ماشین را برای روی سطح مالش دهید . این باعث می شود که آب از بین برود و از رشد کپک ها جلوگیری کند . علاوه برا این درخشندگی خاصی به کاشی حمام شما هدیه میدهد .

 • در حالی که روش دقیق استفاده از موم خودرو با موم خاصی که انتخاب کرده اید را انتخاب می کنید، معمولا می توانید یک پارچه تمیزی را در حمام موم بپوشانید، سپس بعد از تمیز کردن آن را در یک لایه نازک روی کاشی های حمام قرار دهید.
 • پس از استفاده از موم به کاشی کف حمام، آن را بپوشانید تا از کاشی های حمام بیش از حد لغزنده جلوگیری شود.

استفاده از طی حوله ای برای شسشتوی سطح کاشی :  اگر میخواهید کل حمام را تمیز کنید بهترین کار این است که ، اول قفسه ها را با یک دستمال نمدار پاک کنید ، این امر باعث میشود گردو غبار های داخل قفسه که بر روی کاشی بریزد ، و بعد با طی حوله ای شروع به پاکسازی گرد و غبار ها کنید ، این امر از دوباره کاری جلوگیری می کند .

نکات : 

 • برای تمیزکردن سطح کاشی دوره زمان خاصی مشخص نیست ، و برای شستشو و نظافت هر وقت مایل بودید می توانید اقدام با پاکسازی کنید …
 • هرگز سفید کننده و آمونیاک را مخلوط نکنید. این ترکیب باعث ایجاد گازهای سمی خواهد شد.

مشخصات مقاله :

این مقاله توسط کریس ویلت نوشته شده و توسط محمدحسین غلامی تهیه ، تنظیم و ترجمه شده است . کریس ویلت مالک و بنیانگذار Alpine Maids است، بالاترین سازمان تمیز کننده در دنور، کلرادو. او مدرک لیسانس خود را از دانشگاه کلرادو در سال 2012 دریافت کرد.