اپوکسی سنگ چیست ؟ نصب پارکت و کفپوش سه بعدی

اپوکسی سنگ چیست ؟ کاربرد کفپوش سه بعدی

اپوکسی سنگ

بسپار ترموست از واکنش بین رزین اپوکساید با مواد سخت کننده پلی آمین یا پلی آمید حاصل می شود و به آن آپوکسی یا پلی پوکساید نیز می گویند. اپوکسی ها بصورت مواد رنگ اپوکسی، کفپوش اپوکسی، اپوکسی گرانیتی، اف­آر­پی و چسبها وجود دارند.

همانطور که گفته شد اپوکسی یک هم بسپار است که از ترکیب دو ماده شیمیایی مختلف ساخته شده است. رزین از تکپارها یا بسپارهایی متشکل از زنجیر های کوتاه که در انتهای این زنجیر یک گروه اپوکساید قرار دارد تشکیل شده است.

اپوکسی-کف اپوکسی-سنگ-کف-ساختمان اپوکسی

موارد کاربرد اپوکسی

موادی که دارای پایه اپوکسی هستند در جاهای مختلفی بکار می روند که مهمترین آن رنگ اپوکسی، کفپوش اپوکسی، چسب ها، کامپوزیت ها مانند موادی که از فایبر گلس یا فیبر کربن استفاده می کنند و همچینی تقویت کننده ها استفاده می شوند. اگر چه برای پلاستیک تقویت شده با شیشه از پلی استر، وینیل استر و دیگر صمغ های ترموست نیز استفاده می شود.

کفپوش سه بعدی

انواع موکت، کاشی، پی وی سی، سرامیک، پارکت هر کدام بعنوان کفپوش ساختمانی و یا صنعتی شناخته شده اند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. انواع دیگری از کفپوش نیز در بازار موجود است که شامل؛ کفپوش سه بعدی، کفپوش آپوکسی، کفپوش پ وی سی و کفپوش لمینت می باشد.

معرفی کفپوش سه بعدی

در نتیجه همکاری معماری داخلی ساختمان و فناوری انواع کفپوش های مدرن و یکپارچه از ترکیب رنگ های صنعتی مقاوم اپوکسی و طرح های استیکری یا پارچه ای با لایه رویی مقاوم تولید شده است که به آن کفپوش سه بعدی می گویند. کفپوش سه بعدی تحت تست های مختلف قرار گرفته است و در برابر این تست ها مقاوم است. کفپوش سه بعدی مخصوص دکوراسیون داخلی ساختمان طراحی شده اند. کفپوش سه بعدی معمولا چهار لایه است و در زمان اجرای پروژه مایع است. لازم است بعد از اجرا مدتی را برای خشک شدن آن در نظر گرفته شود.

کفپوش-واقعی-خیره-کننده کفپوش-سه-بعدی کفپوش-سه-بعدی-ساختمان

نصب پارکت

اگر در منزل قدیمی زندگی می کنید و قصد نوسازی آن را دارید اولین گزینه برای نوسازی این منازل نصب پارکت و کفپوش می باشد که منجر به تحول شگرفی در فضای داخلی می شود. استفاده از پارکت لمینت ها با رنگ ها و طرح های متنوع، امروزه در فضای داخلی ساختمان های اداری و منازل مسکونی بسیار مورد توجه است. پارکت لمینت علاوه بر تنوع طرح و رنگ مزایای دیگری نیز دارد که شامل موارد زیر است:

  • پارکت بدلیلی داشتن تنوع رنگی ، قابلیت این را دارد تا با هر سبکی در منزل آن را هماهنگ کنید و افراد با سلیقه های مختلف می توانند رنگ دلخواه خود را انتخاب کنند.
  • پارکت علاوه بر رنگ تنوع زیادی در طرح نیز دارند که از بین این طرح ها، طرح چوب پارکت بسیار مورد توجه است. استفاده از آن موجب ایجاد یک فضای صمیمی می شود.
  • پارکت لمینت مانند یک عایق صدا عمل می­کند و با نصب آن دیگر سر و صدای بازی کودکان موجب نگرانی شما نمی شود.
  • پارکت لمینت مانند یک علایق حرارتی عمل می کند و از هدر رفتن سرما و گرمای منزل جلوگیری می کند. در نتیجه باعث کاهش هزینه سوخت می گردد.

عملکرد-پارکت-گرمایش-از-کف کفپوش پارکت cleaning-parquet-flooring-1

لطفا دقت داشته باشید چنانچه کار نصب پارکت را به هر کسی بسپارید ممکن است با درست انجام ندادن کار پول و سرمایه زیادی را هدر دهد. هزینه نصب پارکت در مقابل نصب اصولی و صحیح پارکت پرداخت می شود. چنانچه پارکت درست نصب نشود ممکن است پارکت باد کند و در نتیجه لق زدن پارکت هنگام راه رفتن سر و صدا ایجاد می کند. این موارد جز ابتدایی ترین مشکلاتی است که در اثر نصب غیر حرفه ای پارکت ممکن است برایتان پیش بیاید.

آموزش نصب پارکت نصب-پارکت