چه سنگی برای فضای داخلی ساختمان مناسب است ؟

چه سنگی برای کف ساختمان خود انتخاب کنم ؟

سلام دوستان ، امیدوارم روز خوبی داشته باشید ، همان طور که میدونید بنده محمد حسین غلامی طراح و توسعه دهنده وب سایت میهن ساب هستم ، و هم اکنون قرار به سوال یکی از دوستان که همین امروز یعنی « شنبه – 1 تیر –  1398 » ( 1398/04/01 ) به تاریخ میلادی « Saturday – 2019 22 June » بپرسیدند ، جواب بدیم .

سوال ? : چه سنگی برای نمای داخلی ساختمان مناسب است ؟ چه سنگی برای کف ساختمان خود انتخاب کنم ؟ بهترین سنگ برای حال و پذیرایی چیست ؟  راهنمای انتخاب بهترین سنگ برای کف ساختمان – چه سنگی برای چه فضایی مناسبه ؟ و از این نوع سوالات کلیدی ? …

بهتر  است که بدانیم :  وقتی حرف از سنگ و دکوراسیون میزنیم ، اولین چیزی که درمورد سنگ به ذهنمون خطور میکنه بنا های تاریخی رومی ، ایتالیایی و بنا های کهن ایران که هم اکنون به دلیل عدم رسیدگی و توجه تجزیه و نابود شده اند . بر خلاف ایران ، روم و ایتالیا با حفظ این بنا ها تاریخ و تمدن هزار ساله خود را زنده نگه داشته اند و چیزی که فراموش شده خشونت و جنگ بین مردم ایتالیا و روم است ، اگه به کشور روم و ایتالیا سفر کنید با دیدن بناهای بزرگ و کهن با معماری های که نظریش تو دنیا یافت نمی شود حیرت زده میشود و به طوری انگار در رویا های خود در قصه های باستانی روم و ایتالیا قدم گزاشته اید. متوجه اهمیت و نقش سنگ از دیر باز تا به حال شدیم .

معماری روم ایتالیا سایت میهن ساب عکس 2

معماری روم ایتالیا سایت میهن ساب عکس 2

معماری روم ایتالیا سایت میهن ساب عکس 1

معماری روم ایتالیا سایت میهن ساب عکس 1

راهنمای انتخاب بهترین سنگ برای کف ساختمان

با توجه به سوالات ایجاد شده ، اگر به دنبال مناسب ترین سنگ برای ساختمان خود هستید به شما پیشنهاد میکنم آشنایی لازم نصبت به تمامی سنگ ها پیدا کنید و مزایا و معایب هر سنگ رو در نظر داشته باشید بعد اقدام به خرید کنید !!

خدمات دکوراسیون داخلی : ویژگی های بهترین سنگ برای کف ساختمان چیست؟ سنگ به عنوان یک مصالح ساختمان نسبتا گران و بادوام و زیبا که میتوان هم به عنوان پوشش دیواری و کف سازی از آن استفاده کرد . در مناطق گرمسیر مثل (بندر عباس ، یزد ، طبس ، تفت ، مهریز و.. )  سنگ فرش مناسب ترین گزینه برای کف سازی است زیرا زودتر از بقیه کفپوش ها خنک شده و نقش عمده ای در خنک سازی منزل ایفا میکند . در انتخاب سنگ در مناطق گرمسیر باید با در نظر داشته باشیم که دوام کدام سنگ برای این مناطق بیشتر است .

کدام سنگ برای کدام فضا مناسب است ؟

به طور کلی سنگ های براق دای سطح لغزنده اند ، اگر با پای برهنه بر روی این سنگ ها رفت امد کنیم منجر به زمین خوردن و صدمه دیدن میشود ، با این وجود باید در نظر داشته باشیم که استفاده از این نوع سنگ ها در سرویس بهداشتی ، حمام ، استخر و… که رطوبت زیاد است مناسب نیست .اگر پروسه هوند کردن بر روی سنگ صورت گیرد ، سطح سنگ شما سطحی مات خواهد شد. در واقع در این فرایند سنگ به طور کامل پولیش نمی‌شود. معایب کلی سنگ‌ها به طور کلی شامل هزینه های بالا، سنگینی و لغزندگی نوع درخشان آن می‌تواند باشد.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنیم ، توجه به شرایط آب و هوایی یک منطقه ، و باید بدانیم سنگی برای سرویس بهداشتی و حمام انتخاب کردیم با سنگی برای محیط پزیرایی ، آشپز خانه و اطاق کاملا متفاوت است ، و بعد اقدام به انتخاب ، خرید و نصب سنگ کنیم.
تنوع بسیار زیاد در رنگ و طرح و کیفیت سنگ‌های طبیعی عاملی است که باعث محبوبیت سنگ بین مردم شده است ، زیرا پاسخگوی انواع سلیقه و معماری داخلی ساختمان است . که انواع سنگ :، مرمریت، گرانیت ، تراورتن، چینی، ، ترا انیکس، لایم استون ، اونیکس ، سند استون است . بهترین سنگ برای استفاده در کف ساختمان ها که بیشترین کاربرد را در ساختمان های ایرانی دارد ، گرانیت ، مرمر ، مرمریت ، و تراورتن است که در ادمه به برررسی آنها می پردازیم..

سنگ مرمر و مرمریت

سنگ مرمر به معنی درخشان و از ریشه کلمه یونانی marmoros که نام تجاری آن انیکس است شناحته شده است . سنگ مرمر به دلیلی آهکی بودن قابلیت صیقل پذیری بالایی دارد. به طوری که کاملا درخشان و براق است . این سنگ به دلیل دارا بودن کانی های مختلف داری رنگ و نقش های زیبا و جلا فوقالعاده ای است .این سنگ نزدیک به 2000 سال است که توسط بشر در ساختمان سازی و معماری مورد استفاده قرار گرفته است ، این سنگ به طوری ویژه ای در دکوراسیون داخلی ، نمای خارجی ، راه پله ها ، نما داخلی ساختمان ، ستون و کف ساختمان مورد استفاده فرار میگیرد ، این سنگ با توجه به صیقل پذیری بالای آن در مجسمه سازی و تزئینات ساختمانی بکار می روند ،این سنگ ها نزدیک به 30 الی 35 سال است که توجه مردم را به خود جلب کرده ، و امروزه در اکثر خانه های ایرانی از این نوع سنگ استفاده میشود ، لازم به ذکز است که بسیاری از خدمات کفسابی سنگسابی (سرویس ترمیم و شستشوی سنگ ) بر روی سنگ مرمر صورت میگیرد ، که این هم نمونه ای از اهمیت های مردم نصبت به نگهداری و علاقه این نوع سنگ هاست .

مهمترین خصوصیات سنگ مرمر :

 1. مقاومت
 2. قدرت
 3. بافت
 4. حلالیت
 5. تخلخل
 6. رنگ
 7. سختی ، درصد سختی سنگ های مرمر 3 الی 4 است .

سنگ مرمریت جزء محبوب ترین سنگ های ساختمانی بشمار می آید ، شکوه و زییایی بی کران آن سبب محبوبیت خیلی زیاد آن شده است ، حالا با وجود اینکه این سنگ خیلی سریع خط و خش ولک میگیرد و قیمتی خیلی بالایی دارد بازهم از محبوبیت آن کاسته نشده است ، شفافیت ، براقی ظاهری آن را بی نقص نشان میدهد، باید بدانید که این سنگ نصبت به مابقی سنگ ها نگهداری بیشتری نیاز دارد.

سنگ مرمر نیز مانند بقیه سنگ ها داری انواع مختلفی است ، گونه های سنگ مرمر ( مرمریت ، کوه سفید قم  ).

سنگ-مرمریت و درخشش آن

سنگ-مرمریت و درخشش آن

سنگ مرمریت را بشناسیم

سنگ مرمریت را بشناسیم

سنگ-مرمريت-،-مرمريت-،-خريد-سنگ-مرمريت-،-همه-چيز-در-مورد-سنگ-مرمريت-،-سنگ-مرمريت-و-انواع-آن-،-قيمت-سنگ-مرمريت

دکوراسیون با سنگ مرمیت

سنگ مرمیت سنگی پر از تنوع

سنگ مرمیت سنگی پر از تنوع

سنگ مرمر و مرمریت چه تفاوت هایی باهم دارند ؟

تفاوت مرمر با مرمريت و سنگ چيني و اونيكس و تراورتن چيست؟ هر كدام چگونه پديد می‌آیند؟ چگونه و در چه شرايطي از آراگونيت مرمر به وجود می‌آید؟ پاسخ این سؤالات را در زیر بخوانید.

سنگ های آهکی یا سنگ هایی که حاصل از دگرگونی است « سنگ مرمر » ، و سنگی های که  آهکی رسوبی اند را سنگ « مرمریت » و به سنگ هایی که شبیه به کله قند با سختی و استحام بالا هستند سنگ « چینی » سنگ چینی تعریف دیگه ای هم دارد که از نظر علمی بخواهیم بررسی کنیم به سنگ آهکی که در اثر فشار شدید حرارت ناشی از انتقال ماگمای داخل به داخل اهک با فشار و گرمای بالا بازهم دچار تبلور میشود ،چینی یا بلوره می گویند ، و سنگ هایی که منشا شیمیایی داشته که مورد تاثیر ته نشین شدن کربنات کلیسم در کناره های غارها ، چشمه ها و حوضچه های مردابی به وجود می آیند ، سنگ تراورتن است که رنگ آن کرم ، زرد ، قهموه ای ، خاکستری ، سفید ، است ، بافت آن لایه ای است اما به صورت تخلیل هم دیده میشود .

سنگ گراینت

سنگ گرانیت هم مثل سنگ مرمر و مرمریت توانسته محبوبیت زیادی بین مردم بدست آورد،به طوری که پاسخگویه تمامی سلایق و علایق است ، حتی میتوان با ترکیب دیگر سنگ ها ، معماری و طراح های منحصر به فرد و فوقالعاده ای خلق کند. به دلیل مقاوت بسیار زیاد آن این سنگ بهترین گزینه برای فضای بیرونی است . بعضی از تحقیقات نشان داده اند که بهتر است  از این سنگ در فضای داخلی استفاده نکنید ، با این حال در برخی از پروژه ها شاهد استفاده از انوع سنگ در بخش های داخلی هستیم .حالت صیقلی زیبا ترین شکل سنگ های گرانیتی است ، که براقیت کریستال های سنگ را در آن مشخص میکند . کار های انجام شده روی سطح سنگ ظاهر نهایی ستگ را تشکل میدهد که هرکدام نام متفاوتی را به خود اختصاص می دهند . همان طور که در تصاویر پایین مشاهده میکنید ، تنوع سنگ گرانیت و خاصیت ترکیبی اش ، نتایج مختلفی برای طراح فراهم می کند  ، در نظر داشته باشید که طرح انتخابی برای دکوارسیون داخلی باید با طرح و معماری سنگ فرش شما هماهنگ باشد.

سنگ-گرانیت-سایت-میهن-ساب-عکس-1

سنگ گرانیت – سایت میهن ساب – عکس 1

سنگ-گرانیت-سایت-میهن-ساب--عکس-2

سنگ گرانیت – سایت میهن-ساب- عکس 2

سنگ-گرانیت-سایت-میهن-ساب--عکس-3

سنگ گرانیت –  سایت میهن ساب – عکس 3

مطالعه آزاد :

گرانیت چیست؟ 

سنگ آذرین رنگی که دانه های آن به قدر بزرگ هستند که بدون هیچ وسیله ای قابل رویت هستند ، و به واسطه مواد مداب (ماگما) در لایه های ذرین زمین تشکیل میشود گراینت می گویند. به طور کلی سنگ گرمیت از فلدسپار و کواترز و به مقدار کمی از میکا (طلق) ، آمفیبول و کانی های دیگر تشکیل شده است ، با ترکیب کانی های سنگ گرانیت به رنگ های قرمز ، صورتی ، خاکستری تبدیل میشود (به طلق سفید با دانه های سفید کواترز ، و به دانه های صورتی رنگ فلدسپار می گویند) و کانی های تیره همانند طلق سیاه (بیوتیت ) بخش تیره سنگ را تشکیل میدهندکه در سنگ قابل مشاهده اند.

ویژگی‌های سنگ گرانیت

سختی و استحکام  یکی از مهمترین ویژگی های سنگ گرانیت است ، به همین دلیل کارکردن با سنگ مرمر نسبتا ساده از سنگ گرانیت است ، زیرا گراینت به سختی فرم و شکل میگیرد ، از این جهت در زمان های گذشته کمتر از سنگ گرانیت اسفتاده میشده . یکی دیگر از مهمترین ویژگی های سنگ گراینت مقاومت در برابر مواد اسیدی و شیمایی است که به راحتی از بین نمی رود ، و مقاومت بسیار بالایی دارد ، در حالی که سنگ های مرمر این طور نیستند و آسیب جدی به آن وارد میشود ، بهتر است از سنگ گرانیت در آشپزخانه ها ، حمام ، سرویس بهداشتی بیشتر استفاده شود.

سنگ گرانیت و مرمر چه تفاوتی باهم دارند ؟

از جمله سنگ های اذرین سنگ های گرانیت هستند که در زیر زمین تشکیل میشوند ، اما سنگ های آهکی مثل مرمر از جمله سنگ های دگرگونی از که بیشتر از کربنات سدیم تشکیل میشود .فرایند دگرگونی سنگ های رسوبی سنگ اهک و سنگ دولیت به وجود آورنده سنگ مرمر است . سنگ مرمر بیشتر از جلبک ، گل ، مواد معدنی ، صدف ، که پس از سالیان سال محکم شده اند وبه مرور تبدیل به مرمر شده اند ، در نهایت این فرایند باعث به وجود آمدن موزائیکی از سنگ های آهکی و دولومیتی میشود . در سنگ گرانیت دانه هایی دیده میشود ولی سنگ مرمر صاف یکدست است ، سنگ گرانیت سخت و غیر قابل انعطاف پذیری است .

برخی از ویژگی های سنگ گرانیت

 • به سختی می‌توان این سنگ را براق کرد.
 • به سختی برش می‌خورد.
 • به سختی می‌شکند و مقاومت بالایی دارد.

نتیجه :   پس نتیجه میگیریم گراینت نصبت به سنگ مرمر سخت شکل می پذرید ولی عمر بیشتری نصبت به مابقی سنگ ها مثل مرمر دارد ، بهتر است که در آشپزهانه، سرویس بهداشتی و حمام استفاده شود که داری رفت آمد و رطوبت زیادی است ، به همین دلیل در فرودگاه ها و مراکز تجاری بیشتر به چشم میخورد ، براق بودن آن بیشتر از سنگ مرمر و در برابر اسید و مواد شیمایی دوام بالاتری دارد ، به همین دلیل در مسیر راه پله ها نیز بیشتر استفاده میشود اما مرمر در برابر لکه مقاوت کمتری داد ، سنگ مرمر در مقابل چربی مقاوم است ، اما مقاومت زیادی در برابر اسید ها و مواد شیمیایی اسیدی ندارد ، معمولا از گرانیت برای فضای بیرونی و مرمر در فضای داخلی استفاده میشود .

ویژگی سنگ گرانیت

 • تنوع در رنگ بندی و ظاهر
 • سختی بالا
 • مقاومت در برابر ضربه و فرسایش
 • استحکام و طول عمر بالا
 • مقاومت در برابر نفوذ آب
 • مقاومت در برابر عوامل محیطی

قیمت سنگ گرانیت نسبت به بقیه سنگ ها قیمت بالاتری دارد که این هم به دلیل دشواری استخارج و سیقل  دهی آن است ….

سنگ تراورتن و زیبایی در اجرای دکوراسیون

این سنگ به دلیل مقاومت کم در مقایسه با سنگ های دیگر و عدم تحمل فشار ، به عنوان یک سنگ تزیینی شناخته شده است و بیشترین استفاده آن در سالن ها و راهرو ها است . این سنگ درخشنده نیس و وقتی تیشه ای شئذ ، سفید تر به چشم می آید ، از مهمترین  ایرادات آن خط و خش افتادن آن اشاره کرد. اگر سنگ مرمر را با سنگ تراورتن مقایسه کنیم ، متوجه سختی کمتر و نرم تر بودن آن میشویم . از این سنگ میتوانیم در نمای ساختمان ها به کار ببریم زیرا ، در شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم است .تراورتن تنوع زیادی دراد به همین دلیل میتوان در هر جای ساختمان اسفتاده کرد و معماری خود را روی آن پیدا کنیم . انتخاب رنگ سنگ نقش عمده ای در طراحی دکوراسیون  دارد. سنگ های تراورتن عایق مناسبی در برابر سرما و گرما هستند .

سنگ-تراورتن-میهن-ساب-عکس-4

سنگ-تراورتن-میهن-ساب-عکس-4

سنگ تراورتن میهن ساب عکس 3

سنگ تراورتن میهن ساب عکس 3

سنگ تراورتن میهن ساب عکس 2

سنگ تراورتن میهن ساب عکس 2

سنگ تراورتن میهن ساب عکس 1

سنگ تراورتن میهن ساب عکس 1

میهن ساب بهترین ارائه دهنده خدمات کفسابی و نماشویی در تهران بزرگ و شهرستان ها می باشد !!

منابع خارجی : ستاره ، ساختمان 115، ویکی پدیا

دیگر مطالب میهن ساب

 • کفسابی در نارمک تهران 3

نکات مهم سابزنی سنگ (ساب زنی سنگ ، کفسابی )

By |نوامبر 6th, 2019|Categories: سنگ, کفسابی, میهن ساب|Tags: , , |

نکات کلیدی خدمات کفسابی سنگ نکات مهم خدمات کفسابی سنگسابی سابزنی نکات مهم خدمات کفسابی دوستان در این بخش می خواهیم به نکات کف سابی اشاره کنیم که در روند کار بسیار تاثیرگذارهستند. و دانستن این موارد خارج از لطف نیست

 • فروش-دستگاه-کفسابی

خرید و فروش دستگاه کفسابی

By |نوامبر 4th, 2019|Categories: سنگ, کفسابی, میهن ساب|Tags: , , , , |

خرید و فروش دستگاه کفسابی خرید و فروش دستگاه کفسابی سه فاز و تک فاز انواع دستگاه کفسابی : خرید و فروش دستگاه کفسابی ( 09399800829 ) برای ارائه یک خدمات خرفه ای نیاز به یک ابزار حرفه ای داریم ،

 • کفسابی

هزینه کفسابی سنگ کف ساختمان | هزینه سابزنی

By |اکتبر 31st, 2019|Categories: آموزش, سنگ, کفسابی, میهن ساب|Tags: |

هزینه کفسابی سنگ کف ساختمان | هزینه سابزنی هزینه سنگسابی سنگ کف ساختمان چقدره ؟ هزینه سنگسابی سنگ کف ساختمان چقدره ؟ کفهای سنگ طبیعی برخلاف هر چیز دیگری که امروزه در بازار وجود دارد ، از زیبایی و دوام بالایی

پیام بگذارید