کفسابی چیست ؟

درخشانی ، زیبایی ، کیفیت ، براقی ، همواری سنگ با خدمات میهن ساب

سلام دوستان ، محمدحسین غلامی طراح و توسعه دهنده وب سایت میهن ساب ، در خدمت شما عزیزانم در اولین بحث سایتمون که همنطور که از تیترش معلومه ، می پردازیم به اینکه خدمات کفسابی چیه ؟ چرا باید از خدمات سنگسابی استفاده کنیم ؟ اولین سوالی که در ذهن همه ما ایجاد میشه همینه ….

سنگ فرش ساختمان به دلایل مختلف دچار خراشیدگی ، لپ پریدگی ، ترک ،  ناهمواری ، سوختگی ، لکه مایعات ، سفیدک ، ماتی ، سیاهی  و … شود. با وجود این بلاهایی که سر این سنگ امده ، اگه حتی یه آپارتمان دنج ، لوکس با دکوراسیون زیبا و اروپایی چیده باشید باز هم یک نکته دل آدمو میزنه ، این هم همینایی که گفتمه . چه عواملی باعث لطمه دیدن سنگ فرش ساختمان شما میشود ؟

عواملی که ذکر میکنم صدالبته ،  جزء مواردی است که ممکنه سنگ ساختمان شما به آن دچار شده باشد.

 • ریخته شدن مایعات مثل شربت ، شیر ، نوشابه ….
 • ضربه شدید
 • گزاشتن اجسام داغ مثل اتو روی سنگ فرش
 • شستشوی سنگ با اسید یا وایتکس
 • خراشیدگی ، به دلیل حرکت دادن اجسام سنگین
 • گرم سرد شدن هوا
 • وجود درز بین سنگ ها
 • و…

با تمام این بلاهایی که سرسنگ فرش خونمون آوردیم ، چیکار باید بکنیم سنگ مثل روز اول بشه ؟!! ، من به عنوان یک دوست یا پشتیبان میهن ساب برای شما سه راه حل قرار میدم ، هرکدوم رو دوست داشتید بنا به خواسته خودتون انتخاب کنید

 1. راه حل اول : تعویض دونه دونه سنگ فرش ها
 2. راه حل دوم : بیخیالش شید !!
 3. راه حل سوم : استفاده از خدمات ترمیم و بازسازی سنگ یا همون خدمات کف سابی خودمون

چرا باید چرا نباید !!

راه حل اول که واقعا زمان ، اعصاب و هزینه شما رو با خودش درگیر میکنه ، خلاصه کلی دردسر داره ، که من این گزینه رو پیشنهاد نمی کنم و اگه زیبایی و درخشانی سنگ براتون مهم نیس کلا بهش فکر نکنید بهتره ولی خلاصه بدونید در آینده باز هم با این مورد بر خورد میکنید و یکم از خونتون دلزده میشید…

راه حل سوم که کلیدی طلایی در دستان ما و سر نخی رو بروی شماست ، استفاده از خدمات کفسابی که روشی مفید ، بهینه ، کم هزینه و بدون اطلاف وقت  به سنگ شما درخشش ، زیبایی ، براقی ، همواری را اهدا میکند.

خلاصه بدانید که کف سابی ( سنگسابی ) یک روش برای هموار سازی ، درخشش و کیفیت  سنگ بدون اتلاف وقت و هزینه های کلانه !!

سرویس ترمیم سنگ (کفسابی) چیست ؟

پیش از آنکه در مورد کفسابی توضیح بدهم، قصد دارم با طرح سوالاتی ذهنتان را به چالش بکشم.

آیا تابحال برایتان پیش آمده که با خانواده یا دوستانتان به رستورانی بروید و با اینکه از کیفیت طبخ غذا و طرز برخورد مشتریان راضی بوده باشید، اما باز از آن رستوران خوشتان نیاید؟و یا اینکه به سالن ها و آمفی تئاتری رفته باشید که برخلاف استانداردهای روز دنیا باشد اما از آنجا خوشتان بیاید؟

به نظرتان چه چیزی این تفاوت ها را رغم میزند؟

با شرایط اقتصادی حال حاضر ایران، رقابت تنگاتنگی بین اصناف و مشاغل مختلف وجود دارد که نیازمند بهترشدن کیفیت و رصد هر روزه ی رقبای تجاری است.

برای مثال: رستوران ها باید علاوه بر رعایت نکات بهداشتی و غذایی و رعایت نکات دیگر در خصوص رستوران داری، به مورد با اهمیت و کمتر دیده شده دیگری نیز توجه کنند و آن هم کف رستوران است.

خیلی از مشتریان معمولا همراه با فرزندان دلبندشان به رستوران شما می آیند. طبیعتا تا زمان آماده شدن و طبخ غذا هم شیطنت می کنند و این طرف و آن طرف می دوند. حالا اگر کف رستوران خرابی مختصری داشته باشد و یا حتی از زیبایی و تمیزی خوبی برخوردار نباشد و بچه احیانا سنگی از کف رستوران برداشته و در دهان خود بگذارد و یا حتی به زمین بیفتد و لباس هایش کثیف شود، این موضوع تأثیر نامطلوبی بر روی مشتری گذاشته و او را از آمدن دوباره به رستوران شما منصرف می کند.

این موضوع علاوه بر از دست دادن مشتریان حال حاضر شما، باعث عدم جذب و تبلیغ این رستوران برای دیگران می شود.دقت کنید ک توجه به همین نکته کوچک می تواند جلوی چه خساراتی را بگیرد.برای شرکت های خصوصی و همینطور ادارات دولتی هم این نکته حائز اهمیت است. چرا که عدم توجه به آن امکان عقد قراردادهای تجاری بزرگ را از شما سلب می کند.

مهندسای ساختمون بخونن !!

برای مهندسین ساختمان و معماران و انبوه سازان هم بسیار مهم است چه نوع مصالح ساختمانی استفاده می کنند. برخی از مهندسین از سنگ ها و سرامیک های ساب زده شده و درخشان استفاده می کنند اما در زمان فروش به مشکل برمی خورند و ملات هایی که به کف ساختمان می چسبد، باعث زشت شدن کف ساختمان می شود و نتیجه کار با توجه به هزینه زیاد مناسب نمی باشد.

اما مهندسان باتجربه از سنگ ها و موزائیک های ساب زده نشده و مات استفاده می کنند و در آخر کار از یک کفسابی استفاده می کنند تا به بهترین شکل ممکن بتوانند خانه هایی زیبا بسازند و به مردم تحویل دهند.طبیعتا مشتری ها هم از این موارد بیشتر استقبال می کنند چون هزینه اضافی از دوش آنان برداشته می شود.مراکز خرید و پاساژها و فروشگاه های بزرگ نیز از این قاعده مستثنی نیستند و این کار تأثیر شگرفی بر روی مشتری و جذب بیشتر آن می گذارد.

حالا که به ضرورت کفسابی در زندگی روزمره پی بردیم، بهتر است به تعریفی از آن بپردازیم :

کفسابی همانطور که از اسمش مشخص است به معنای سابیدن کف است و در حال حاضر بسیار متداول بوده و نیاز روزمره آحاد جامعه است.کفسابی برای از بین بردن بالا و پایین های سنگ بکار می رود و سطح کف ساختمان را هم تراز می کند.همچنین برای زمان هایی که به طور طبیعی امکان پاک کردن موادی نظیر رنگ، سیمان، گچ، ملات و … از کف وجود ندارد، از کفسابی استفاده می شود.

در مرحله بعد با استفاده از لقمه سنگ هایی که در زیر دستگاه نصب می شود، امکان تمیزی و براق شدن کف ساختمان را می دهد و به نحوی کف ساختمان سنگی را شفاف و براق می کند که می توانید تصویر خود را در آن ببینید!!!

نکته مهم )

در نظر داشته باشید که نمی توانید به هر کفسابی اعتماد کنید چرا که برخی از کفساب ها با استفاده از اسید، نمک، گازوئیل و یا حتی مواد شیمیایی اقدام به تمیزکردن کف ساختمان می کنند و همین امر به تدریج باعث خورده شدن و مات شدن سنگ می شود.

اگر شما هم به هر دلیلی از جمله شکستگی سنگ و یا آسیب دیدن کف ساختمان و یا کثیف و سیاه شدن سنگ کف ساختمان، نیاز به کفسابی دارید، فرصت را از دست ندهید و با این کار هم ساختمان زیباتری ایجاد کنید و هم در روحیه خود و عزیزانتان نقش قابل ملاحظه ای را ایفا کنید.

چگونگی انجام خدمات کفسابی :

آقای کفساب با دستگاه کفسابی شروع به ساب دادن سنگ میکنه ، دقیقا زیر دستگاه کف سابی لقمه های کف سابی وجود دارد که نصبت به نوع سنگ انتخاب میشود .

لقمه های کفسابی و مراحل استفاده

مراحل وشماره بندی لقمه های کفسابی را بدانید!!

 • مرحله 1 برای کف سابی به کارگیری لقمه عدد 36 یا 46
 • مرحله 2 برای کف سابی به کارگیری لقمه شماره 60 یا 80
 • مرحله 3 برای ساییدن سنگ به کارگیری لقمه شماره 120 یا 220
 • مرحله 4 برای کف سابی با کیفیت بالا از 600-1000-800 استفاده می شود
 • و در پایان لقمه های اسیدی که مرحله آخر کفسابی است
کفسابی
لقمه کفسابی ، کفسابی میهن ساب

لقمه اسیدی یا ایتالیایی

لقهمه های ایتالیایی معمولا برای کف سابی سنگهای مرمریت ، تراورتن، صلصالی ، مرمر چینی،  دهبید و همچنین سنگ های مصنوعی مود استفاده کفساب قرار میگرد، لقمه های ایتالیایی نصبت به لقمه های قبلی کیفیت خیلی بالاتری  دارد و همان اندازه که کیفیت بالاتری دارد عمر کاری کمتر و قیمت بالاتری دارد، لقمه های ایتالیایی مایع جلاء بیشتری نصبت به بقیه لقمه مصرف میکند.

لقمه های لوکس

لقمه های لوکس برای ترمیم و بهبود کیفیت سنگ های گرانیتی مورد استفاده قرار میگیرد.

لقمه کفسابی سنگ کلینر

این نوع لقمه همون طور که از اسمش پیداس مخوص کار کفشویی برای پاک کردن سایه هایی که توسط لقمه سابزنی پیش به جا مانده مورد استفاد قرار میگیرد ، و جلا بخش  نهایی است ، لقمه cleaner نقش خنثی کننده لقمه های پیشین را بازی مکیند …

لقمه های  کف سابی marble ( مرمر )

سنگ مرمر به زبان یونانی ماربل شناخته شده است ، به همین دلیل اسم این لقمه ماربل قرار گرفته است ، لقمه های ماربلی برا کفسابی و شستشوی سنگ های مرمر و مرمیت است و به شکل های مختلف بنا به نوع سنگ مرمر در بازار عرضه میشود…

لینک خارجی : ویکی پدیا ( کفسابی )

مطالب مرتبط میهن ساب

 • کفسابی در نارمک تهران 3

نکات مهم سابزنی سنگ (ساب زنی سنگ ، کفسابی )

By |نوامبر 6th, 2019|سنگ, کفسابی, میهن ساب|

نکات کلیدی خدمات کفسابی سنگ نکات مهم خدمات کفسابی سنگسابی سابزنی نکات مهم خدمات کفسابی دوستان در این بخش می خواهیم به نکات کف سابی اشاره کنیم که در روند کار بسیار تاثیرگذارهستند. و دانستن این موارد خارج از لطف نیست

 • فروش-دستگاه-کفسابی

خرید و فروش دستگاه کفسابی

By |نوامبر 4th, 2019|سنگ, کفسابی, میهن ساب|

خرید و فروش دستگاه کفسابی خرید و فروش دستگاه کفسابی سه فاز و تک فاز انواع دستگاه کفسابی : خرید و فروش دستگاه کفسابی ( 09399800829 ) برای ارائه یک خدمات خرفه ای نیاز به یک ابزار حرفه ای داریم ،

 • کفسابی

هزینه کفسابی سنگ کف ساختمان | هزینه سابزنی

By |اکتبر 31st, 2019|آموزش, سنگ, کفسابی, میهن ساب|

هزینه کفسابی سنگ کف ساختمان | هزینه سابزنی هزینه سنگسابی سنگ کف ساختمان چقدره ؟ هزینه سنگسابی سنگ کف ساختمان چقدره ؟ کفهای سنگ طبیعی برخلاف هر چیز دیگری که امروزه در بازار وجود دارد ، از زیبایی و دوام بالایی

٪ اظهار نظر

 1. Molavi ژوئن 30, 2019 در 4:28 ق.ظ - پاسخ

  سلام اقای بهاری از اینکه کار شما در بیمارستان سینا مورد تایید کلیه پیمانکاران بیمارستان ومدیریت بیمارستان قرار گرفت هم از شما هم از آقای حسن زاده که واقعا سنگ تمام گذاشتند نهایت سپاسگذاری داریم با تشکر فراوان مولوی مهندس عمران ارگانهای دولتی

  • غلامی ( پشتیبانی ) ژوئن 30, 2019 در 6:29 ق.ظ - پاسخ

   سلام دوست عزیز ، واقعا خوشحالیم که توانستیم رضایت شما هم نسبت به کیفیت خدمات دهیمون جلب کنیم . و از اینکه مارا انتخاب کردید متشکریم ?

 2. Chris Willatt جولای 1, 2019 در 4:30 ب.ظ - پاسخ

  Hello my friend (Mohammad Hussein Gholami), I’m really glad to see you seeing you progress every day.
  I want a site like “mihansab”, I’ll call you today …
  good luck ?

  • غلامی ( پشتیبانی ) جولای 1, 2019 در 4:34 ب.ظ - پاسخ

   Thank you, sir Chris, whenever you want to call …

 3. ملکوت جولای 7, 2019 در 11:17 ق.ظ - پاسخ

  سلام ، کل سایتتونو گشتم ولی قیمت خدماتتونو پیدا نکردم ..

  قیمت کفسابی سنگ گرانیت چقدره ؟

  ممنون

  • میهن ساب جولای 7, 2019 در 11:27 ق.ظ - پاسخ

   سلام دوست عزیز ، واحد طرلحی ما در حال آماده سازی یک فرم هوشمند برای ثبت سفارش و همچنین ایجاد پیش فاکتور آنلاین هستند …

   امیدوارم روز خوبی داشته باشید ، و بهترین هارو انتخاب کنید !!

   • ملکوت جولای 7, 2019 در 11:37 ق.ظ - پاسخ

    چه خوب پیش فاکتورهم انلاین میدید !! واقعیتش تازگیا با شرکت شما آشنا شدم ، واقعا از همه لحاظ بهترین هستید ، انشالله بتونیم یه همکاری بلند مدت داشته باشیم،
    متشکرم

    • میهن ساب جولای 7, 2019 در 11:40 ق.ظ - پاسخ

     نظر لطفتونه ، ما همچنان در حال توسعه میهن ساب هستیم ، و برای راحتی و رضایت شما عزیزان تمام تلاشمونو میکنیم….

 4. عماد جولای 9, 2019 در 9:02 ق.ظ - پاسخ

  مطلب خوبی بود ، متشکرم

  • غلامی ( پشتیبانی ) جولای 9, 2019 در 9:04 ق.ظ - پاسخ

   خواهش میکنم

 5. بهروز جولای 9, 2019 در 1:05 ب.ظ - پاسخ

  سلام خسته نباشید ، ممنونم بابت خدمات دهیتون ، سنگ مثل آینه برق میزنه – ممنونم از میهن ساب و مدیریتش یعنی اقای بهاری

  • غلامی ( پشتیبانی ) جولای 9, 2019 در 1:09 ب.ظ - پاسخ

   خواهش میکنم نظر لطفتونه ، و از اینکه مارا انتخاب کردید متشکریم

  • کفسابی میهن ساب جولای 9, 2019 در 1:11 ب.ظ - پاسخ

   نمونه کار خدمات کفسابی میهن ساب در شهرک قدس تهران ، منزل آقای بهروز کمالی

   کفسابی در شهرک قدس

 6. جوکر جولای 10, 2019 در 9:30 ق.ظ - پاسخ

  سلام ، مطلب جالبی بود ، داشتم در مورد ترمیم و بازسازی سنگ تحقیق میکردم که به سایت شما برخوردم … و دلیل لطمه دیدن سنگ ساختمانم را فهمیدم ، احتمالا کار اسیده که سیاه شده ، من امدم بشورمش تمیز بشه خیر سرم ، زدم سنگ رو ناقص کردم ، خخخ

  من به زودی باهاتون برای خدمات کفسابی تماس میگیرم

  موفق باشید

  • غلامی ( پشتیبانی ) جولای 10, 2019 در 9:33 ق.ظ - پاسخ

   سلام دوست عزیز ” جوکر ” از اینکه ما را انتخاب کردید متشکریم ، امیدوارم روز خوبی داشته باشید

پیام بگذارید